OTÁZKY? …tu nájdete odpovede

Čo vás najčastejšie zaujíma?


Ako ušetriť pri stavbe domu?
Bez ohľadu na to, či ste sa rozhodli stavať murovaný alebo montovaný dom, vykonanie stavebných prác niečo stojí a čím prepracovanejšie, tým drahšie. Aj preto musíme pozerať na cenové ponuky, čo však býva často hlavným kameňom úrazu. Pre mnohých Slovákov je totiž stále typické, že si vyberajú podľa najnižšej ceny a len málokedy si uvedomia mínusy takejto voľby.
Čítať viac

Ako prebieha výstavba?
Pre ukážku sa pozrime na jeden z našich domov. Dom Oskar Elegant je veľmi obľúbeným projektom rodinného domu, ktorý ponúka pre rodinu oddelenú dennú a nočnú časť. Z každej izby v dome je zároveň prístup na terasu. Určite sa hodí pre rodinu, ktorá chce veľa času stráviť v záhrade a na terase. No a ako taká výstavba prebieha si pozrite na fotkách z výstavby.
Fotogaléria

Kde uniká teplo v dome?
Zvyšujúce sa ceny energií nútia človeka zamyslieť sa, kde môže ušetriť. Riešením môže byť nízkoenergetická výstavba. Aké sú výhody a nevýhody nízkoenergetických domov? Koľko energie dokáže jeho užívateľ ušetriť? 20-25% tepla sa stráca cez steny domu, 30-40% sa stráca cez okná a vchodové dvere, 15-20% cez strop a 5-10% cez podlahu.

Podpis zmluvy o kúpe pozemku
Kúpa stavebného pozemku so sebou prináša štandardné úradné povinnosti, ale aj možné prekážky, ktoré by vám mohli znepríjemniť život. Z toho dôvodu je preto dôležité byť maximálne obozretný a to najmä pri študovaní listu vlastníctva. Práve tu sa totiž môžu ukrývať prípadné riziká, plomby a ťarchy, ktoré sú na pozemok uvalené.
Viac info

Výhody nízkoenergetických domov
Pri slovách montovaný dom si mnohí z nás predstavíme nasledujúce benefity – výstavba je oveľa kratšia a rýchlejšia ako napríklad u murovaného domu a vďaka nízkym nákladom je aj oveľa lacnejší, než napríklad 3-izbový byt. Významné faktory, ktoré určite zavážia, keď sa rozhodujete, kde si na najbližšie roky chcete vytvoriť svoje zázemie alebo zariadiť dlhodobý život.
Ako montovaný dom šetrí energie a prírodu?

Čo postaviť na dlhom a úzkom pozemku?
Máte pozemok, ktorý je dlhý a úzky?  A pritom potrebujete dostatok izieb a úložných miestností. Nájsť správny projekt na takýto pozemok, nie je vôbec jednoduché. Môžete sa inšpirovať projektom, ktorý je navrhnutý pre nášho klienta z Piešťan. Projekt nazývame Oskar ALEX, je to individuálne riešenie.
Pozrieť

Aký dom si vybrať?
Otázka, ktorú ste si položili možno ešte skôr, ako ste sa definitívne rozhodli žiť v rodinnom dome a začali sa obzerať po stavebnom pozemku. Možno spočiatku išlo o snívanie nad fotografiami v časopisoch o bývaní alebo občasným sledovaním technických parametrov a architektonických trendov v stavbe rodinných domov.
Viac info

A čo keď je vonku -30 stupňov?
Pri realizácii našich domov pracujeme s technológiami, ktoré zabezpečia vysoké tepelné izolačné vlastnosti. Dom je hermeticky (úplne) uzavretý, čím nevznikajú zbytočné úniky tepla. Preto sa teplo v dome udrží vo vnútri. Tým, že steny domu sú postavené z nevodivých materiálov, neodčerpávajú teplo do seba. Pri murovaných stavbách to teplo nasajú múry a tým pádom menej tepla ostáva v priestore. VIDEO

Čo keď sme alergici?

Bývanie v domoch od Raj bývania, je ideálne pre alergikov a malé deti. Výstavba našich domov je totiž realizovaná suchým procesom čo znamená, že vzduch v dome je zdravší a nebudú sa Vám tvoriť žiadne plesne.  V obytnej časti nepoužívame žiadne chemicky upravované drevá a ani OSB dosky (drevotrieska, zlepená lepidlami), preto keď kúrite tak nemusíte, ani Vy ani Vaši najbližší, vdychovať nebezpečné látky.  

Chcete konkrétne riešenie pre Vás?

Na stránku výhodnosti sa pozeráme z viacerých uhlov pohľadu. Pre niekoho môže byť lepšie to, že bude bývať bližšie k práci alebo bude bližšie škola pre ich deti, pre iného zas to, že bude bývať vo vlastnom, bez spoločných stien so susedom v bytovke na 10. poschodí. Niekto od malička sníva o svojej záhrade s terasou.

Na výhodnosť sa pozeráme aj z pohľadu finančnej stránky, či už je to zadováženie si výhodnejšieho bývania s nižšími vstupnými nákladmi alebo znížením prevádzkových nákladov na bývanie. Toto všetko je z nášho pohľadu výhodnosť a vieme, že vždy je možné riešenie ako zabezpečiť nášmu klientovi lepšie a výhodnejšie bývanie.

Ak máte záujem pozrieť sa na možnosti, ako bývať výhodnejšie, vyplňte náš formulár nižšie a my pre Vás na základe zadaných informácií pripravíme nezáväzné riešenia. 

Zaujali vás naše služby? Kontaktujte nás čo najskôr