Rajbývania
Prosím počkajte, stránka sa načítáva...
Nájsť si vhodnú stavebnú firmu pre realizáciu Vášho vysnívaného bývania je v dnešnej dobe celkom náročné. Konkurencia na trhu je veľká a nie je vôbec jednoudché vyznať sa v nekončiacej spleti ponúk stavebných firiem.
 
Ako si teda vybrať vhodnú a kvalitnú stavebnú firmu?
 
Dozviete sa v nasledujúcich 4 dôležitých krokoch: 
 
 

1. Dôležitá je príprava

 
V prvom rade venujte dostatok času príprave. Dôkladne si premyslite vaše predstavy o projekte domu a stavebných materiáloch. Ak si v stavebných materiáloch nie ste istí, bude najlepšie navštívit viacero firiem, ktoré sa špecializujú na konkrétnu technológiu výstavby, vypočuť si všetky detaily, pozrieť si stavby na vlastné oči a vybrať si stavebný materiál, ktorý s Vami bude najviac rezonovať.
 
 
 

2. Výber dodávateľa

 
Keď už máte vytvorenú predstavu svojho vysnívaného domu, je čas kontaktovať potenciálnych dodávateľov s cenovou ponukou. Pri ich výbere dbajte na skúsenosti firmy, referencie klientov, ktorým dom stavali, prípadne si ich kvalitu overte na internete.
 
Pýtajte sa a zhromažďujte čo najviac informácií, či už o spôsobe výstavby, jej alternatívach, skúsenostiach firmy, postavených domoch alebo akýchkoľvek iných dôležitých záležitosiach. Každá správna stavebná firma Vám požadované informácie poskytne a rada Vám ukáže aj výsledky práce.
 
 

3. Cena

 

Je pochopiteľné, že cena hrá významnú úlohu pri výbere stavebnej firmy a na trhu je veľa firiem, ktoré Vám ponúknu tú najvýhodnejšiu cenu. Je však dôležité si uvedomiť, že skutoční odborníci nepracujú zadarmo a takáto firma jednoducho musí niekde ušetriť, aby Vám mohla ponúknuť nižšiu cenu.
 
Veľa stavebných firiem to robí prostredníctvom výstavby z lacnejších a teda menej kvalitných materiálov a prostredníctvom nedostatočne kvalifikovaných pracovníkov. Následky však budete znášať iba Vy, preto pri stavbe rodinného domu rozhodne nešetrite na tých nesprávnych miestach. Ide predsa o vašu strechu nad hlavou.
 
 

4. Zmluvné podmienky

 
Zmluva je najdôležitejším krokom pri výbere stavebnej firmy. Ide o oficiálnu dohodu o podmienkach spolupráce. Určite si preto navrhovanú zmluvu pozorne prečítajte. Dbajte na to, aby zmluva obsahovala všetky povinné náležitosti a aby v nej bol dostatočne definovaný predmet plnenia, lehoty dodania, stavebný proces a plán a jeho podmienky, ako aj cena a špecifikácia platieb.
 
Nevyhnutnou súčasťou sú aj zmluvné poplatky a pokuty pre prípad neplnenia zmluvných povinností alebo odstúpenia od zmluvy.

Naše referencie

Pozrite si výsledky našej práce

Poďme sa spolu dohodnúťPotrebujete vedieť viac o našej ponuke?

dva + štyri =

Udeľujem týmto súhlas so spracúvaním mojich osobných údajov podľa zákona o ochrane osobných údajov spoločnosti RAJ BÝVANIA s.r.o. na účely marketingu. Súhlas so spracúvaním osobných údajov platí do jeho odvolania. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať a je na dobu určitú 50 rokov.